MLADŠÍ DOROST: Hlubina - FKSB

DENIK ML.DOROST

V posledním utkání podzimní části sezóny 2018/2019 změřili síly mladší dorostenci FKSB s týmem Hlubiny. Hned na začátku zápasu se mladší dorostenci dostali do vedení 1:0, kdy se po zahraném rohu dostal míč zpátky ke kopajícímu D. Šebestovi, který míč vrátil zpět do vápna a kde po nedorozumění domácích obránců vsítil branku T. Kubala. Během dalších dvaceti minut si kluci vypracovali dalších pár dobrých šancí, které však neproměnili. Soupeř hrozil rychlými protiútoky a zhruba ve 25. minutě, po faulu na domácího hráče, při jednom z nich srovnali po přímém volném kopu. Pár chvil po inkasovaném gólu si hráči FKSB vytvořili šanci, kdy po zisku míče uprostřed hřiště P. Gromnicy a následné přihrávce na krajního záložníka T. Kaboně, se po jeho centru nemýlil O. Bártek a zvýšil na 2:1. V druhé půli soupeř srovnal tečovanou střelou ze střední vzdálenosti na 2:2. Celý druhý poločas si kluci vypracovali velké množství šancí (napočítal bych nejméně 20 střel a další šance), ale ani jedna z nich nebyla proměněna. Soupeř se za druhý poločas dostal k naší šestnáctce asi 3 x, ale i to mu stačilo, aby zvýšil skóre na 3:2. Takto i zápas skončil.
Nejen z mého pohledu, ale i z pohledu diváků a dalších se jednalo o velmi dobrý zápas a výkon našich svěřenců. Dobře se vyrovnali s umělou trávou, na kterou nejsou zvyklí i na menší prostor, vypracovali si velké množství šancí, střel, při kterých trefili párkrát brankovou konstrukci apod., avšak to neznamenalo žádnou branku.

Pokud jsem v minulosti, asi ve čtyřech zápasech, kritizoval hru a výkon svých hráčů, dnes je tomu naopak. I když jsme zápas prohráli, musím je pochválit za předvedenou hru plnou krásných kombinací, individuálních výkonů, bojovnosti a chuti hrát kombinační, technický fotbal bez nakopávaných míčů. Pokud se budou prezentovat tímto stylem, budu nadšený a splní cíl, který jsme si dali a kterého chceme dosáhnout.

Sestava: Cudrák, Buchta, Jurček, Mikulík, Novák, Dokoupil, Bártek, Gromnica, Kaboň, Kubala, Šebesta, Olšák, Košař, Šariška, Golka
Góly: Kubala, Bártek
Trenér: Ondřej Tešnar