Informace k tréninkům starší přípravky „B“ (ročník 2011)

logo zapas

Začínáme v úterý 18/8/2020 od 15:30 hod (zatím předběžný termín, který ještě potvrdíme) na hřišti „Středisko volného času“ na ulici Gurtjevova 1823/8 v Ostravě Zábřehu – odkaz na mapách ZDE. Zde budeme trénovat celý podzim až do přechodu do tělocvičny.

Tréninky budeme mít 2x týdně (jsme omezeni dny, kdy je volno – zatím jsou volné úterky, středy a čtvrtky) vždy od 15:30 do 17:00 hod a jeden den budeme mít hrací. Podle rozlosování uvidíme jaké dny budou hrací a podle toho přizpůsobíme tréninky. Všechny zápasy na podzim odehrajeme venku. Naopak všechny jarní budeme hrát doma, tj. na hřišti ve Staré Bělé.

S přechodem do starší přípravky se pro kluky mění počet hráčů na hřišti (hraje se 5+1), hřiště je taky o něco větší, cca 40 metrů na délku a 25 metrů na šířku a hlavně se hraje s větším míčem – velikost 4. Prosíme rodiče aby dětem pořídili větší fotbalový míč (zmiňovanou velikost 4). Pár míčů na půjčení určitě budeme mít. Vzhledem k počtu kluků (celkem je nás zatím 9), které máme, je zapotřebí kdyby se někdo nemohl dostavit, aby trenéry kontaktoval. Hlavně pro zápasy, kde bychom rádi jezdili v počtu 11 kluků (10 do pole + 1 brankář). Soupisku aktuálních hráčů máte na stránkách FK Stará Bělá – přímý odkaz ZDE

Doporučení na tréninky:

• Doporučujeme jíst půl hodiny před tréninkem jídlo bohaté na sacharidy (banán, jablko, sušené ovoce, pomeranč, přesnídávka, müsli tyčinka) tak aby kluci nehladověli a měli energii. Naopak vynechat těžká jídla (smažená jídla, párky v rohlíku, brambůrky apod.)
  • Na trénink si každý donese láhev s pitím, nejlépe obyčejnou neperlivou vodu či mírně oslazenou. Žádné energetické drinky či přeslazené limonády.
  • Kluci už by se měli sami chystat na trénink, tím si osvojí návyky samostatnosti a zodpovědnosti. Rodiče by měli jen zkontrolovat zda mají vše na trénink

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte telefonicky či emailem

Trenéři Ondra a Michal