STARŠÍ A MLADŠÍ DOROST VS HORNÍ SUCHÁ

logo zapas1

Sobotní venkovní utkání 5. kola čtvrté nejvyšší soutěže dorostenců (po celostátní lize dorostu, moravské dorostenecké lize a divizi dorostu) na hřišti TJ Depos Horní Suchá skončilo čtvrtým vítězstvím starších dorostenců FKSB, kteří si dle mého názoru výhru nezasloužili a to hlavně za první poločas, který probíhal v plážovém tempu (až na několik výjimek, kde by stačila jedna ruka trenéra). Pravděpodobně se projevila únava a nekoncentrovanost po náročném anglickém týdnu. V první části úvodního poločasu bylo na vyložené šance 2:2, ale po dvou skvělých zákrocích Matěje Ducháčka, byl stále stav dle písně Jarka Nohavicy šul nul. Přesto se hostujícímu družstvu podařilo několik pohledných akcí, přestože některé přímočaré akce vyřešila naše střední záloha nepřesnou přihrávkou či jejím pozdním načasováním. Po první půlhodině hry došlo k průniku po pravé straně domácí obrany a zpětnou přihrávku zužitkoval nadvakrát navrátilec k našemu dorostu David Trojek. Ještě několik minut předtím, došlo bohužel ke zranění našeho obránce Tomáše Foldyny, který musel odstoupit z rozehraného utkání a zastoupil ho na vcelku nezvyklém postu Brian Ivanov. V klubku rodičů trochu zašumělo nervozitou volba trenérů, jež se ukázala jako správná volba a dobrý tah šéfů naší střídačky.

Po přestávce, v které trenéři trochu museli zvýšit hlas a apelovali na větší pohyb, důraz a nasazení se hra vcelku ustálila a opět probíhali rušivé akce na obou stranách hřiště. V 64 minutě došlo v pokutovém území domácích k jasnému faulu a z následné penalty hosté zvýšili svůj náskok na dvě branky. V době sílícího tlaku domácích, a po jednou z útoků po pravé straně došlo k souboji o míč a bohužel nepřesný výrok rozhodčího v náš neprospěch vyústil ve žlutou kartu pro našeho útočníka za zakopnutí míče po odpískání a přesto, že byl již trenér připraven ke střídání došlo při návratu k pověstnému blikanci u Ondřeje Svitáka a za napadení obdržel zaslouženou červenou kartu. Myslím si, že to hostující mužstvo stmelilo a s vypětím všech sil ubránili čtvrtou výhru v sezoně, přestože v drtivém náporu domácích jimž se podařilo minutu před uplynutím hrací doby snížit, nakonec rozhodla branka přímo ze středového kruhu po rozehrání po obdržení branky. Takže nakonec vše dobré … a rozhodla pěkná „golkovina“ hráče s číslem 10.

Sestava: Ducháček – Urbanovský Tomek, Šťástka, Foldyna (28. Ivanov) – Trojek, Vidiševský, Janáč, Slezák (85. Mazůch) – Komárek (90. Prak), Sviták. Poločas: 0:1, Konečný stav: 1:3, ČK: 72. Sviták, ŽK: 81. Vidiševský, Branky: Vidiševský 64. z pen. a 90. min., Trojek 33. min.. Trenéři: Adámek a Polzer. Náhradní gólman: Jan Kuča.

V dalším kole se naši dorostenci vypravili na půdu soupeře z Horní Suché. Zápas začal opět tlakem soupeře, kterého musel ve dvou případech skvěle zastavit až náš brankář M. Cudrák. Postupem času se hra vyrovnávala, avšak soupeř hrozil více než my. Naši svěřenci se dostávali pouze na hranici soupeřovy šestnáctky. V prvním poločase chybělo větší prolínání našich řad, kdy nám v určitých momentech vznikaly velké mezery, které soupeř mohl využít. Naštěstí se tak nestalo. Ke konci prvního poločasu se střelecky ukázal náš hráč O. Bártek, který střelou ze střední vzdálenosti, vsítil branku a kluci se dostali do vedení 1:0. Toto vedení trvalo pouhé minuty, protože domácí po centru z pravé strany vstřelili branku hlavou. Poločas 1:1. Hned po začátku druhého poločasu se kluci ujali vedení 2:1. Kdy z naší šestnáctky vykombinovali postup na soupeřovu polovinu a zde kolmicí našel O. Bártek nabíhajícího T. Kubalu, který křižnou střelou na zadní tyč dal branku. Toto vedení vydrželo pár minut a soupeř díky rohu opět vyrovnal. Bylo vidět, že hráči FKSB cca od 60 min. nestačili fyzicky. Toto vyústilo ve vedoucí branku domácích. Stav 3:2 pro domácí zůstal až do konce zápasu.
Do budoucna je třeba pracovat na fyzické připravenosti hráčů, protože tento nedostatek může mít negativní vliv v každém zápase. Další věci, na které se musíme soustředit je správné prolínání hráčů v jednotlivých řadách, větší spolupráce (komunikace) všech hráčů a hlavně zlepšení bránění při standardních situacích (především rohy soupeře), protože z těchto dostáváme branky v každém zápase.
Sestava: Cudrák, Buchta, Novák, Jurček, Nedbal, Košař, Bártek, Mikulík, Gromnica, Golka, Kubala, Olšák, Vítek
Branky: Bártek, Kubala
Trenér: Ondřej Tešnar