ST. DOROST: FRENŠTÁT - FKSB

DENIK ST.DOROST

Ve čtvrteční dohrávce 2. kola s domácím mužstvem SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm byl k vidění zajímavý fotbalový mač, který přinesl spoustu brankových příležitostí a pohledných kombinací jak ze strany domácích, tak hostujícího mužstva. Šancí postupně přibývalo, podobně jako ofsajdů na straně FKSB, kteří v prvním poločase nemohli překonat tuto taktickou variantu domácího družstva. Přesto se ke konci poločasu po krásné akci Davida Komárka, který dravým průnikem připravil perfektní přihrávku pro zakončujícího Davida Trojka.

Bohužel první poločas až na několik výjimek ukázal dobrou taktickou přípravu domácího družstva a absenci kreativity na straně hostů, jež si neuměli poradit s ofsajdovou pastí, byť několik náznaků ukázalo jak na to.

V druhém poločase se hra posunula spíše k naší svatyni, z důvodu, že celá záložní řada se snažila zapojit do útočení a svým vysokým postavením vznikala velká mezera mezi obranou a zálohou. Opět v tomto období nás podržel brankář a několika dobrými obrannými zákroky rovněž Matyáš Urbanovský a kapitán hostujícího týmu.  Na začátku 60 min. měl opět velkou příležitost k navýšení skóre Komárek, jenž vcelku neadekvátně vyřešil samostatný brejk a nakonec po střele šajtlí ztroskotal na domácím brankáři. Následně po několika zbytečných faulech nabídlo naše mužstvo sérii rohových a přímých kopů soupeři, jenž tyto šance nevyužil ve svůj prospěch.  Ani na straně našeho mužstva se po celou hrací dobu nepodařilo úspěšně zakončit několik rohových kopů.

Nakonec musím konstatovat, že pokud se týče celkového obrazu hry, byla by za první poločas spravedlivá remíza a za druhou polovinu by se miska vah překlopila na stranu domácích, ale naštěstí výsledný stav na světelné tabuli vyzněl celkově ve prospěch hostů.

Nové trenérské duo Adámek, Polzer vstoupilo do nové sezony skvěle, hlavně se se týče zisku plného počtu bodů po třech odehraných kolech, a to je vcelku překvapení hlavně z důvodu velké absence mnoha hráč v přípravném období.

Sestava: Ducháček – Urbanovský, Kopp, Šťástka, Foldyna (75. Prak) – Trojek (84. Slezák), Tomek (K), Vidiševský, Janáč – Komárek (90. Buchta), Sviták (73. Mazůch). Do hry se nedostal náhradní gólman Jan Kuča. Trenéři: Petr Adámek a Radim Polzer. Poločas: 0:1, Konečný stav: 0:1., Branka: David Trojek.