Starší dorost: FKSB - Krnov

DENIK ST.DOROST

První mistrovský zápas staršího dorostu se po herní i výsledkové stránce vydařil a noví trenéři mohli navázat na spolupráci našeho nejsilnějšího ročníku 2001 s ostatními spoluhráči.

Přes úvodní spíše pasivní tlak se podařilo hostujícímu družstvu částečně vyrovnat hru, přesto i nadále dominovali domácí a vytvořili si několik brankových příležitostí, které zůstali neproměněny.

Přesto se podařilo z této převahy vstřelit branku Davidu Komárkovi, který nastoupil v základní sestavě po tréninkové přípravě v MFK Frýdek Místek (společně s Jakubem Vidiševským). V průběhu první půle se podařilo domácím dorostencům předvést pěkné kombinační akce s častou střelbou, ale bez navýšení skóre.

Začátek druhého poločasu začal soupeř větší iniciativou a i herně byl výše než domácí borci, přesto inkasoval z kopačky Vidiševského. Bohužel ani tato branka mu nevlila větší jistotu do rozehrávky a opět se utápěl v kličkování a zbytečném vodění míče. Naopak velkou oporou byl nově příchozí Tobiáš Ivánek, který měl již v nohou domácí sobotní zápas za muže, společně s Liborem Pilchem, který nastoupil v obraně a prokázal dvoje plíce a zvýšil kvalitu na levé straně obrany. Častými průniky větral obranu soupeře a podporoval útok, jak je dnes u moderních obránců zvykem. Uprostřed zálohy převyšoval Ivánek soupeřovic středovou řadu včetně pomocníků na krajích, Tomáše Janáče na straně jedné a v prvním poločase neviditelného Milana Slezáka (kazící rozehrávku a rychlé kontry), kterého zastoupil v druhé části Jan Dokoupil.

Na hrotu útoku vydržel hodinu Ondřej Sviták, který dohání tréninkové manko, ale přes vyjma několika neproměněných šancí, splnil svou úlohu, dobře přidržel míč, několikrát dobře sklepnul do rychlého brejku po výkopu jistého Matěje Ducháčka. David Komárek si splnil svou úlohu na místě středního útočníka a po 66. minutách ho vystřídal další navrátilec David Trojek, který oslavil svůj návrat do FKSB pěknou brankou. Dalšímu střídajícímu hráči, Dominikovi Šebestovi, mladšímu dorostenci, se podařilo vstřelit nádhernou branku a na svém postu si odvedl dobrou práci.

Obrana nastoupila v novém složení a zároveň na čele s novým kapitánem družstva Honzou Tomkem, který na místě stopera byl jistotou v obranných řadách společně s kolegou před ním, Vojtou Koppem, který několikrát dobře vyvezl pumlíč na soupeřovic polovinu. Levý kraj patřil jednomu z nejlepších hráčů na hřišti Pilchovi a rovněž na straně druhé se mu snažil vyrovnat Matyáš Urbanovský.

Z lavičky vše podporoval druhý gólman Honza Kuča.

Sestava: Ducháček – Pilch, Tomek (K), Kopp, Urbanovský – Janáč, Ivánek, Vidiševský (76. Prak), Slezák (48. Dokoupil) – Komárek (66. Trojek) a Sviták (60. Šebesta). Trenéři. Petr Adámek a Radim Polzer. Poločas: 1:0, Konečný stav: 4:0, Branky: 23. Komárek, 48. Vidiševský, 66. Šebesta, 71. Trojek.