Dorost starší + mladší vs Hlubina

DENIK ML.DOROST

Poslední mistrovský zápas mladších dorostenců se uskutečnil na hřišti TJ Unie Hlubina, kde výška pažitu byla drobnou komplikací za cestou pro lepší výsledek našeho souboru. Bohužel závěr jarní části se nepovedlo zakončit vítězstvím a již v prvním poločase byl stanoven konečný výsledek zápasu. Nedařilo se aplikovat hru, kterou naordinoval trenér Tešnar, přesto i naše družstvo mělo několik brankových příležitostí, ale ani jedna z nich nevedla k cíli. Nejblíže byla střela z volného přímého kopu, jenž skončila na brankové konstrukci. Celkově by se dalo říci, že co se týče jarní části byla vcelku úspěšná, mužstvo ze třinácti utkání získalo 6 výher, dvě remízy a pouze 5 proher.

Sestava: Kuča – Vítek, Prak, Mikulík, Foldyna – Kaboň, Ivanov (K), Bártek, Šebesta – Slezák, Dokoupil. Střídající hráči: Buchta, Golka, Sviták. Trenér: Ondřej Tešnar. Poločas: 0:2, Konečný stav: 0:2.

Starší hráči, kteří výkopem ve 14.30 hod. ukončili sezonu 2017/18 se stejně starým soupeřem, jež byl před zápasem na předposledním místě tabulky krajského přeboru, výhrou 4:0, kde přes počáteční nápor domácího družstva a několik jeho šancí, se v prvním poločase soupeři herně vyrovnal a v závěru poločasu rozhodl o těsné poločasové dílčí výhře. Bohužel i dnes se nedařilo proměnit všechny brankové příležitosti a opět bylo vidět, že někteří hráči se téměř nedostali k míči, což je způsobeno hrou kapitána družstva, který neustále, byť i v nevýhodné pozici, hledá přihrávkou svého parťáka v útoku s číslem 11 a naopak. Z toho plyne, že např. dnes hráč s číslem 9, se pomalu ve druhém poločase nedostal k míči a tím pádem byla levé strana vyřazena pomalu ze hry.  Naopak musím pochválit našeho stopera, který s přibývajícím herním vytížením vyladil svou formou do hvězdných momentů (tedy v průběhu jarní části). Zároveň se v posledním mistrovském zápase podařilo vstřelil gól Jáchymovi Pivovarovi, pro kterého to bylo poslední utkání v dorosteneckém věku. Přeji mu mnoho úspěchů do další části života a doufám, že se ještě někdy potkáme na hřišti. Myslím, že v posledních zápasech odvedl svůj standard rovněž Matyáš Urbanovský s Honzou Tomkem, kterého nezbrzdilo ani zranění v jarní části sezony. Přestože dnes Roman Šťástka nevsítil branku i on měl po standardní situaci jednu z možností navýšit skóre. Závěrem musím konstatovat, že soupeř nám to ve druhé polovině zápasu ulehčil svou lehkovážností a s postupem času a s větším počtem branek v jeho síti jeho snaha a zápal do hry upadala.

Sestava – Urbanovský, Kopp, Šťástka, Prak (76. Šebesta) -Janáč, Vidiševský (K), Tomek, Pivovar – Komárek, Ivanov (76. Sviták). Branky: Vidiševský 2, Komárek a  Pivovar po 1. Poločas: 0:1. Konečný stav: 0:4. Trenér: Ondřej Tešnar.