Dorost starší + mladší vs Ludgeřovice

DENIK ST.DOROST

V sobotním předposledním domácím utkání starších dorostenců se střetla dvě sousedící družstva tabulky krajského přeboru, kde vítěz získal „šest bodů“, přestože začátek zápasu, pro vítězný domácí tým, celkovému výsledku neodpovídal. Jen kvalitním výkonem našeho gólmana (který byl po zásluze odměněn odpolední nominací na zápas mužů) byl v úvodní části prvního poločasu na světelné tabuli stále výsledek se dvěma nulami (dle Jarka Nohavici, šul nul). Jelikož ve 13. min po samostatném průniku ludgeřovického hráče symbolicky rovněž s číslem 13 byl jeho útok zastaven až za cenu faulu, který se již odehrál v pokutovém území domácích. A tady se prvně vyznamenal brankář, který mrštným a ladným skokem, skoro jako Plánička, vytěsnil střelu ze značky pokutového kopu mimo tyče domácí svatyně. V dalších minutách rovněž zachránil své mužstvo od úvodního náporu hostujícího týmu. Následně docházelo k šancím na obou stranách, ale vinou špatného zakončení či jiného technického nedostatku byl stav stále stejný a nadějný pro starobělský fotbal. V průběhu utkání docházelo hlavně ve středu pole u domácích borců k mnoha nepřesnostem, bohužel tento zápas nebyl v režii kapitána domácích, který v tomto víkendovém dopoledni neměl svůj den. Přesto se jeho zásluhou odcházelo do šaten za příznivého skóre pro jedenáctku v tmavých dresech.

Druhý poločas začala obě družstva již rovnocenným soubojem a miska vah se pomalu přesunovala na stranu domácích borců, kterou korunoval po přesunu z místa stopera do zálohy nešťastník z 13. min prvního poločasu. O několik minut později po standardní situaci vstřelil hráč s číslem 7 svou 22. branku v tomto soutěžním ročníku. Přesto i hráči z Prajzské měli v průběhu druhé poloviny zápasu několik vyložených šancí, ale jak řekl trenér hostujícího mužstva, dnes jim nebylo souzeno vstřelit branku.

Sestava FKSB: Ducháček – Prak, Pivovar, Šťástka, Urbanovský – Kopp, Tomek, Vidiševský (K), Janáč, Mazůch (56. Bártek), Komárek (80. Kaboň). Trenér: Tatay. Poločas 1:0, Konečný stav: 3:0. Branky: Vidiševský 2, Pivovar 1.

Mladší dorost začal podobně jako jejich starší spoluhráči, jen s tím rozdílem, že se jim nepodařilo udržet čisté konto, jelikož branku obdržela domácí obrana přesně v polovině první půle. Přesto i tady se ukázala velká pomoc hráčů ze soupisky starších dorostenců, konkrétně Vojty Koppa, který své útočné choutky, nabuzen v prvním poločase předchozího zápasu, ukázal a nakonec i úspěšně zakončil v rozmezí tří minut vstřelením dvou branek a jen vlivem šachů zastupujícího trenéra (samozřejmě s dobrými úmysly, uchránit zdraví hráčů) se tomuto tahounovi nepodařilo završit čistý hattrick. Přesto se do hry postupně zapojila celá lavička domácích, protože v této věkové kategorii je možné střídat hokejovým způsobem, čehož hojně využívala i střídačka hostů.

V tomto zápase bylo opět vidět spousta pohledných kombinací, bohužel i několik taktických a technických chyb ze strany našich teenagerů, přesto se podařilo opětovně vybojovat a uhrát již v pátém utkání po sobě plný počet bodů.

I v tomto zápase byla znát rovněž pomoc starších žáků a dokonce jeden z nich vstřelil svou první branku za starší kategorii a mohl tento počet rozšířit, nebýt dobrého zákroku gólmana soupeře.

Sestava: Kuča – Vítek, Prak, Mikulík, Foldyna – Dokoupil, Ivanov (K), Bártek, Kaboň – Slezák, Golka. Střídající hráči: Buchta, Kopp, Kubala, Urbanovský. Trenér: Tatay, Kačer ml.. Poločas: 2:1, Konečný stav: 4:1. Branky: Kopp 2, Kubala a Šebesta po 1.