FKSB vs TJ Sokol Štěpánkovice 4:2 (2:0)

STŘELCI: 15. Akritidis Andreas (pen.), 24. Jurásek Josef, 89. Firášek Patrik, 90+2. Šterban Miroslav - 48. Benek David, 75. Grigarčík Michal (pen.)

38 diváků | Rozhodčí: Švec Marek, Juřička Jiří, Boráň Tomáš

Sestava: Pitřík - Sáblík, Akritidis Alexis, Bereznanin, Rusinko -  Firášek, Akritidis Andreas, Vidiševský (87. Šterban), Kožík - Jurásek, Kačer (65. Pivovar)

Nehrající náhradníci: Kováčik, Ptáček, Kulaviak, Rylko

Trenér. Leonidas Pavlidis

Štěpánkovice si dost zavařily, protože se v tabulce nechaly bodově dotáhnout ostravskou Starou Bělou. Hlavně první poločas si hosté rozhodně nevystaví za rámeček. Již v 15. minutě Liška fauloval uvnitř šestnáctky a Andreas Akritidis s přehledem proměnil penaltu – 1:0. Další nedůslednost štěpánkovické defenzivy pak potrestal Jurásek, takže se do šaten odcházelo za průběžného a dost překvapivého stavu 2:0. Druhá půle zastihla hosty v mnohem lepší formě. Čerstvou krev do žil jim vlila 48. minuta, kdy napřáhl zpoza velkého čtverce David Benek a na kluzkém terénu se míč zabrzdil až v síti – 2:1. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem byl navíc po nedovoleném zákroku na štěpánkovického Tomíčka nařízen další pokutový kop. Zodpovědnost vzal na svá bedra Grigarčík a tíhu okamžiku unesl – 2:2. Šokující obrat mohl zařídit Grigarčík, jenže po rohu Heidera orazítkoval pouze tyčku. Protagonista důležitých momentů Grigarčík však v samém závěru zbytečně fauloval a Firášek nádherně zakroutil standardku – 2:3. Poslední slovo si vzal Šterban, když vlétl do otevřené obrany hostů a přidal čtvrtý úspěšný zásah Staré Bělé – 4:2. Stará Bělá si tak připsala druhou výhru v sezóně.

Ohlasy:

Petr Sviták - vedoucí týmuV první půli předvedli kluci odpovědný výkon, byť hra byla poznamenána nervozitou, která některé hráče svazovala a to i přesto, že průběžný výsledek byl k hostům milostivý. Opět jsme neproměnili několik slibných příležitostí, hlavně po rohových kopech, a za přístup v prvním poločase, bychom si zasloužili výraznější rozdíl ve skóre. Druhá polovina utkání již byla na silně nerovném a těžkém terénu velmi složitá. Pumlíč zůstaval fotbalistům pod nohama, v kalužích, a množilo se spoustu nepřesných přihrávek, které umocnil ještě rychlý kontaktní gól soupeře. Hosté po zásluze vyrovnali a pak už jen silou vůle, po nádherné brance z přímého kopu těsně před koncem, se fotbalový bůh přiklonil na stranu domácích. Bohužel hřiště bude po tomto víkendu v katastrofálním stavu. Dorost, jenž hraje divizi, má v neděli Karvinou a následně bude správce areálu horko těžko dávat dohromady travnatou plochu pro další podzimní zápasy.

Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic„Hrálo se na těžkém terénu, protože v Ostravě dost pršelo. My jsme klasicky prospali první poločas, když jsme hráli velice špatně. Nejprve jsme inkasovali z penalty a poté jsme zaváhali na naší pravé straně, což znamenalo další obdržený gól. Po přestávce jsme sice dokázali vyrovnat, jenže závěr jsme nezvládli. Zasloužili jsme si bod, ale kvůli špatnému přístupu v první půli odjíždíme s prázdnou.“