FK Darkovičky vs FK Stará Bělá 3:1 (3:0)

logo_zapas1.jpg

FK Darkovičky vs FK Stará Bělá 3:1 (3:0)

Sestava: Pitřík - Malík, Pešek (46. Bereznanin), Alexis Akretidis (66. Kačer), Sáblík - Charvát (46. Pivovar), Vidiševský (46. Rusinko), Andreas Akritidis, Firášek (75. Ptáček) - Kožík "K", Jurásek.

Branky: 7. P. Turanský (p.) , 29. M. Bajger , 39. L. Moravec - 55. D. Kožík

ŽK: 56. Kožík a 89. Alexis Akritidis, ČK: 89. Malík.

Nehrající náhradníci: Šterban. Trenér: Leonidas Pavlidis

75 diváků | Rozhodčí: Robenek Bohumil, Seipel Jiří, Porubek Václav

 

V důležité záchranářské bitvě mezi Darkovičkami a Starou Bělou slavili domácí fotbalisté, kteří zadělali na tříbodový úspěch již v prvním poločase. Hned zkraje zápasu se zjevil v tutovce domácí Turanský, jenže zatím se zastřeloval. Nerozhodný stav však vydržel na světelné tabuli pouze do 7. minuty. Rychlonohého Moravce faulovali na hranici šestnáctky a sudí Robenek nařídil penaltu, kterou proměnil tradiční exekutor Turanský – 1:0. Další pokutový kop visel ve vzduchu po nedovoleném zákroku na Moravce, ale rozhodčí Robenek nechal Bajgerovi výhodu, kterou ovšem domácí záložník nezužitkoval, když zavraždil stoprocentní loženku. Bajger si výrazně spravil náladu ve 29. minutě, protože si naběhl na chytrou kolmici Buchvaldka a po hrubce hostujícího stopera zdvojnásobil náskok Darkoviček – 2:0. Třetí hřebíček do ostravské rakve zatloukl Moravec, který si počíhal na ideální centr Kabicha z pravého křídla – 3:0. Malou komplikaci pak domácímu výběru způsobil Kožík, když se prosadil po smrtícím kontru – 3:1. Definitivní pojistku následně odmítl Turanský, protože z bezprostřední blízkosti nepochopitelně přepálil břevno. V nervózním závěru ještě Stará Bělá zle kousala, ale do statistik zápasu už se zapsala pouze červenou kartou, kterou vyfasoval Malík za slovní urážky hlavního arbitra Robenka.

Ohlasy: 

Petr Buchvaldek, hrající trenér Darkoviček„První poločas byl z naší strany solidní, když jsme se brzy ujali vedení a vytvořili jsme si třígólový náskok. Starou Bělou jsme naopak k ničemu nepouštěli. Po přestávce jsme ovšem nepochopitelně přestali hrát. Hosté snížili a najednou se to zdramatizovalo. Závěr zápasu byl trošku hektický, když byli hosté zbytečně podráždění a nakonec ještě dostali červenou kartu.“

Petr Sviták - vedoucí týmuBohužel první prospaný poločas nás připravil o cenné body s našim nejbližším sousedem v tabulce. Přestože se hrálo o tzv. 6 bodů, nebyl výkon našeho celku vůbec optimální, spíše by se dalo napsat, že bez bojovnosti a zdravé agresivity se nedá vyhrát žádný zápas. A to i přes nejslabší výkon soupeře, který předvedlo rovněž domácí mužstvo. Po poločasovém prostřídání se kvalita alespoň z naší strany zvedla a po nádherné brance našeho kapitána byla ještě nějaká šance na zvrácení nepříznivého výsledku, ale bez větší efektivity v zakončení se stálo držíme upoutáni na posledním místě tabulky. Utkání bylo hlavně ovlivněno zbytečnou penaltou v úvodu utkání a nakonec i z frustrace vykvetla v poslední minutě i červená karta pro našeho zkušeného obránce. Já i kolega jsme věřili v navázání na výsledek z předchozího utkání, ale nestalo se tak, přesto stále doufáme… Potěšující je stále jen dostatečná účast hráčů v tréninkovém procesu.