Turnaj trenérů "Partnerských klubů FCB"

turnaj zasova2017

V neděli 3. 12. 2017 se uskutečnil první turnaj trenérů partnerských klubů s FC Baník Ostrava, na kterém nechyběli ani trenéři a zástupci našeho klubu. Projekt partnerských klubů sdružuje kluby, které spolupracují při výchově mládeže na úrovni přípravek a spolupracuje s odborníky Baníku Ostrava. Organizaci prvního ročníku si vzal na starost klub SK Zašová. Futsalového turnaje se kromě pořádajícího klubu a našeho mužstva zúčastnily dále týmy Hlubiny, Petřkovic, Slovanu Ostrava a Baníku. Samotný trenérský turnaj se hrál systémem každý s každým 1x10min. Naši reprezentanti během celého turnaje neokusili hořkost porážky a zakončili jej s bilancí dvě remízy a tři výhry na krásném druhém místě. Nutno říci, že poslední utkání turnaje, ve kterém se FKSB střetlo s mužstvem Odra Petřkovice bylo zároveň "finále", protože Petřkovice před tímto utkáním měli na kontě čtyři vítězství. V tomto zápase naši reprezentanti sice soupeře mačkali, ale kýžený gól na vítězství a tudíž i celkové prvenství se nedostavil a zápas tak skončil 1:1. Hráči Petřkovic tak jako vítěz prvního ročníku obdrželi putovní pohár a budou pořádat druhý ročník tohoto setkání.

Během celého turnaje probíhala nejenom přátelská družba a skvělá nálada, ale také živá diskuse nad prací s mládeží v jednolivých klubech, vyměňovali se zkušenosti, předávaly se poznatky, řešily se problémy. Vše vyvrcholilo po turnaji, kdy o celém projektu pohovořil jeho patron Honza Nevola a své do debaty řekl i hlavní trenér přípravek FC Baník Ostrava Zdeněk Grygar. Velký dík patří chlapům z lidem z SK Zašová za příjemné posezení, skvělé občerstvení a celou organizaci.

Fotografie naleznete na facebooku Akademie FC Baník Ostrava - zde

turnaj zasova2017 1