Hodnocení 5.; 6.; 7. Mistrovského zápasu MLADŠÍHO DOROSTU

DENIK ML.DOROST

5. mistrovský zápas
Dalším soupeřem byl pro nás tým z Bruntálu. Podařilo se nám vstřelit první branku, kdy po rohu D. Golky se na zadní tyči trefil T. Kaboň. Poté se dalších 30 minut poločasu hrála slušná hra, ve které jsme jasně dominovali. Po rohu soupeře, dobrému vyhranému souboji a rozehrávce, se do samostatného úniku z půle hřiště dostal J. Dokoupil, který s přehledem obešel brankáře s vsítil druhou branku. V druhém poločase jsme v 52´vstřelili třetí gól, kdy po krásném obejití brankáře vstřelil branku P. Gromnica. 
V zápase se nám dařilo spoustu věcí, od dobré mezihry, dobrých náběhů, chuti do hry, komunikace apod. Jediné co bych vytkl je neproměňování šancí. V tomto zápase nám to stačilo, ale v jiných se může stát, že nás neproměněné šance budou stát utkání.
Střelci: Tomáš Kaboň, Jan Dokoupil, Pavel Gromnica
Hráči: Cudrák, Buchta, Novák, Nedbal, Vítek, Škuta, Holek, Mikulík, Gromnica, Dokoupil, Golka, Košař, Kubala, Hellebrand, Olšák, Kaboň, Strnad
Trenéři: Ondřej Tešnar, David Prauzek
6.mistrovský zápas
V dalším utkání jsme zavítali na hřiště Staříče. První poločas přinesl spíše dobývání vápna soupeře. Přinesl hodně postupných i individuálních útoků. V žádném z nich jsme si ovšem nevedli dobře. Vše ztroskotalo ve zbytečných soubojích nebo našim zahozením. Výkon všech se markantně zhoršil oproti min. zápasu, chybělo nasazení, nadšení, chuť hrát nebo se poprat o výsledek. Soupeř se za celý poločas dostal do dvou pološancí, ale neproměnil. Bohužel se jim ale podařilo vstřelit šťastnou branku, kdy po nákopu jejich pravého obránce doplachtil míč za záda našeho golmana.  Do druhého poločasu jsme šli s cílem, pokusit se vstřelit branku a udělat něco z výsledkem. Z vyložených šancí jsme gól vstřelit nedokázali. V průběhu druhé půle se k nám štěstí přiklonilo a po standardní situaci jsme dokázali slepeným gólem, u kterého se jednalo pravděpodobně o vlastní, srovnat. Další šťastný moment přišel zanedlouho, kdy se opět po standardní situaci nejlépe v šestnáct zorientoval N. Jurček a vstřelil zády k brance v tu dobu vítězný gól. 
Nehráli jsme vůbec dobře a nezasloužili si vyhrát. Pokud se zlepšíme v zakončení z vyložených šancí, můžeme pomýšlet na lepší výsledky a ne se třepat do konce utkání.
Střelci: Vlastní, Nikolas Jurček
Hráči: Cudrák, Buchta, Jurček, Novák, Nedbal, Škuta, Holek, Mikulík, Gromnica, Dokoupil, Golka, Košař, Kubala, Šariška, Hellebrand, Olšák
Trenéři: Ondřej Tešnar, David Prauzek
7. mistrovský zápas
V tomto utkání jsme zavítali na půdu Těrlicka. Tabulka napovídala, že soupeř bude kvalitní, utkali jsme se s druhým týmem tabulky. Začátek zápasu se jevil v náš prospěch, kdy jsme se po slušných kombinacích dostali do prostoru vápna, ale nedokázali jsme nic proměnit. Následně se soupeř dostal do tří polovičních akcí, které nevypadaly vůbec hrozivě, ovšem po našem špatném přístupu jsme ze dvou z nich inkasovali. Poločas už více nepřinesl a hra svedla k soubojům a ke hře po vápna. V druhém poločase se nám podařilo vyrovnat, kdy se o branky zasloužili střelou z poza šestnáctky P. Gromnica a po krásné průnikové přihrávce N. Jurčeka na T. Holek, který po dobrém náběhu zakončil na zadní tyč. Třetí branku jsme obdrželi po individuálních chybách, kdy jsme ztratili míč na naší pravé straně, poté došlo k centru na naší zadní tyč, kde se naši dva hráči nedomluvili, nezavolali si a jejich minutí, proměnil dobíhající hráč. Čtvrtý gól soupeře, bylo už jen korigováním stavu, dvě minuty před koncem, kdy jsme v zadních řadách hráli vabank.
Zápas se hrál ve slušném tempu na obou stranách. Být dravější, aktivnější a lépe se prosazovat v brankových situacích, kterých opět bylo dostatek, mohli jsme uhrát lepší výsledek.
Střelci: Pavel Gromnica, Tomáš Holek
Hráči: Cudrák, Buchta, Jurček, Novák, Vítek, Škuta, Holek, Mikulík, Gromnica, Dokoupil, Golka, Košař, Šebesta, Šariška, Hellebrand, Olšák
Trenéři: Ondřej Tešnar, David Prauzek