Kvalifikační turnaj VV Moravskoslezského KFS

mladsi dorost turnaj12 2018

V neděli dne 2. prosince se mladší dorostenci zúčastnili kvalifikačního turnaje o Pohár VV Moravskoslezského KFS, kde obsadili 1. místo. Turnaje se účastnila tři družstva krajského přeboru a dále tři družstva z nižších ostravských dorosteneckých soutěží.

Kluky musím pochválit za předvedenou hru, která v určitých fázích turnaje měla sice své rezervy, ale co se nepodařilo vybojovat fotbalovou cestou, podařilo se alespoň nasazením, jako v zápase s Petřkovicemi, kde jsme jako jediní na turnaji obdrželi žlutou kartu za nebezpečný skluz (zbytečný, stačilo pouze vytlačit tělem…) a následně hráli v rozhodujících okamžicích o jednoho hráče méně (trest na 2 min.).

V první řadě musím pochválit gólmana, který pochytal spoustu vyložených šancí soupeřů a pak samozřejmě taky střelcům, bez kterých by koření fotbalu nebylo… (Šebesta 3 branky, Gromnica 2, a po jedné vstřelili: Dokoupil, Košař, Novák a Škuta, jedná byla vlastní).

Jako jediný zůstal náš mančaft neporažen a to po výsledcích s:

TJ SLOVAN OSTRAVA 5:1, TJ VÍTKOVICE-SVINOV 1:0, FK SK POLANKA 1:1, FC ODRA PETŘKLOVICE 1:0 a TJ UNIE HLUBINA 2:0.

Bohužel, jako účastnicí krajského přeboru mladšího dorostu, jsme jako vítězové kvalifikačního turnaje nemohli postoupit (dle pravidel KFS, společně s Petřkovicemi a Hlubinou), ale i pro nás to bylo zajímavé doplnění zatím pouze tréninkové zátěže a oživení herních návyků v hale.

Sestava: gólman Cudrák, první čtyřka: Šebesta, Jurček „K“, Gromnica, Dokoupil, druhá čtyřka: Novák, Mikulík, Škuta, Holek a další střídající spoluhráči: Buchta, Košař a Šariška.