MLADŠÍ DOROST - REPORT ZE ZÁPASŮ S KRAVAŘEMI A PETŘKOVICEMI

DENIK ML.DOROST

V dalším kole jsme přivítali v našem domácím prostředí soupeře z Kravař. V tomto zápase šlo opět vidět zlepšení oproti minulému zápasu, ale jen směrem k taktické stránce, kdy se svěřenci snažili plnit své povinnosti, avšak nepřidali k nim nic dalšího jako například nasazení, chuť do hry, radost, potřebnou komunikaci apod. Poločas skončil 0:0 a přinesl od nás pouze hru po hranici velkého vápna. Soupeř si vypracoval několik šancí, ale díky našemu brankáři M. Cudrákovi žádnou neproměnil. V druhém poločase se na hře až tak nic nezměnilo a výkon vyústil ve střelenou branku soupeřem, kdy se ve 49. minutě po dvou chybách v naší defenzívě trefil jeden z hráčů soupeře. Tato branka však znamenala impulz do naší hry. Kluci se trošku více snažili a dostávali do šancí, což vyústilo v nařízený pokutový kop, který D. Šebesta proměnil. 1:1. O 5 minut později se z naší levé strany dostal míč od M. Škuty na druhou stranu k T. Kaboňovi, který po zatažení do vápna našel volného D. Šebestu, který opět šanci proměnil. Konečný stav 2:1 pro FKSB.
Soupeř byl asi opět výkonem lepší než my, tak jako ten minulý, ale naštěstí pro nás body opět zůstaly na našem kontě.

Sestava: Cudrák, Vítek, Mikulík, Jurček Novák, Kaboň, Gromnica, Bártek, Olšák, Kubala, Škuta, Buchta, Košař, Nedbal, Štefan, Šebesta
Branky: 2 x Šebesta
Trenér: Ondřej Tešnar

V dalším kole se neudálo žádné utkání, jelikož se tým z Ludgeřovic odhlásil ze soutěže. Avšak toto nebylo důvodem k lenošení. Byla zorganizována týmová akce - výšlap na Ondřejník, kterého se zúčastnila větší polovina hráčů. Zvládlo se ujít 8 km, doplněných o nožičkování na vrcholu a na zpáteční cestě odehráním miniturnaje družstev 4 na 4. Snad tato akce přinese větší propojení týmu, komunikaci, soudružnost apod.

V tomto víkendu se po dvou týdnech opět odehrálo další utkání. V tomto jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Petřkovic. V tomto utkání došlo k výraznějším změnám v sestavě, jelikož se 3 hráči zapojili do zápasu staršího dorostu, dostali šanci další hráči. Hned po začátku utkání bylo vidět, že jsme přivítali velmi těžkého soupeře. Hned v prvních minutách se dostali do vedení, kdy se trefili z přímého volného kopu. A po krátké chvíli se opět zvýšilo skóre, kdy těžký vysoký míč, pár metrů za vápnem, trefil hráč soupeře přímo z voleje, náš brankář neměl šanci. Při dalších dvou brankách soupeře bych chtěl poznamenat, že byly přinejmenším sporné. Po prostrčení do malého vápna se hráč hostů srazil s naším brankářem, nepískalo se, branka uznána. Při čtvrté brance zase rozhodčí pustil rozehrávku soupeře asi o 20 - 30 metrů od pískané situace, zvýhodnil soupeře a ten útočil do otevřené obrany a šanci proměnil. Stav poločasu 0:4. Začátek poločasu jsme chytli a snížili hned v 41. minutě na 1:4, kdy po přihrávce J. Dokoupila vstřelil gól D. Šebesta. Zbytek poločasu byli podle mě kluci jistější a lepší než soupeř, ale nepodařilo se nám vsítit další branku. Soupeř se postupně ke konci zápasu dostával do hry rychlými a přesnými přečísleními. V další situaci, kdy soupeř vstřelil branku na 5:1, sudí vůbec nereflektoval zvednutý praporek lajnového a díky ofsajdu se opět trefili. Šestou branku na konci zápasu soupeř potvrdil svůj střelecký potenciál a opět střelou stanovil konečné skóre zápasu na 1:6.
V tomto zápase bych chtěl zmínit i výkon rozhodčího, i když tak skoro nikdy nedělám. Nejen, že při třech brankách soupeře nezakročil, jak měl - viz popsáno výše, ale také proto, že nechal místy tvrdou hru soupeře bez povšimnutí. Došlo k pár zákrokům (např. šlapákům ve skluzu, špunty dopředu apod), které neohodnotil žádnou kartou a hráči soupeře si mohli dělat co chtěli. Přinejmenším i chování zmíněných hráčů soupeře se dalo považovat za nefotbalové a až za hranicí fair play (výsměch, urážení, slovní napadání diváků, hráčů apod.), taktéž bez karet nebo nějakého vyřešení/upozornění. Rozhodčí by měl hru řídit a především u mládeže působit i výchovně, aby hráči věděli co můžou a co už ne. Myslím si, že toto hráči soupeře neměli zapotřebí a shodili si celý svůj výkon v zápase.
Na konec hodnocení musím zmínit, že se jednalo o zatím nejlepšího soupeře, se kterým jsme se setkali, zvlášť jejich útočná síla byla velmi kvalitní. Máme toho hodně před sebou a musíme na sobě o hodně víc pracovat.
Sestava: Cudrák, Vítek, Jurček, Novák, Buchta, Olšák, Golka, Gromnica, Bártek, Kubala, Košař, Mikulík, Šebesta, Kaboň, Dokoupil, Šariška
Branka: Šebesta